Es, skaistums un laikmetīgā māksla

Turpinot ierakstu sēriju par sevi attiecībā pret dažādām mūslaiku izpausmēm, tagad par laikmetīgo mākslu. (Jau laicīgi atvainojos visiem tiem mākslas ekspertiem, kuriem šis ieraksts liksies pilnīgs stulbums.)

Bija tā, ka līdz pat šī gada februārim dzīvoju ar domu, ka māksla un skaists ir sinonīmi – nav skaists, nav māksla. Un uz skaistumu man ir savs īpašais skatījums. Tik daudz, ka tas ir subjektīvs jēdziens, es saprotu. Bet tāpat es uzskatu, ka ir lietas, kas ir neatkarīgi skaistas jau pēc definīcijas – saulriets, Merilina Monro, Breds Pits… Un tas jau atkal aizved mūs nākamajā patīk/nepatīk līmenī. 

Bet, turpinot par mākslu. Tātad februārī es nokļuvu lekcijā par laikmetīgo (moderno, mūsdienu, kā nu kurš dēvē) mākslu, un ļoti par to priecājos, jo izrādās, ka māksla var būt arī neglīta. Tā ir māksla, kas atspoguļo mūsdienu realitāti – kādu nu kuro reizi. Un daudzi no darbiem, kas mums šodien šķiet skaisti, to radīšanas brīdī to laika biedriem tādi nemaz nešķita.

Laikmetīgo mākslu es turpinu iepazīt. Viegli man ar to neiet, jo esmu vairāk uz pagātni tendēta – patīk vēsturiskās filmas, liekas, ka kleitas agrāk bija skaistākas un tā tālāk… Aizgāju uz franču laikmetīgās mākslas izstādi “Kramplauzis” Rīgas mākslas telpā. Tam, ka tā ir franču izstāde, arī, protams, ir nozīme, jo manā pasaulē franču laikmetīgajai mākslai jau pēc definīcijas jābūt skaistākai par, piemēram, angļu laikmetīgo mākslu.

No sākuma likās jocīgi, pēc brīža interesanti. Daži darbi man ļoti patika, daži likās mega jocīgi, labā nozīmē, bet dažus, kā piemēram, pie sienas pieslietas nedaudz aprūsējušas trepes, piedodiet, bet nespēju izprast. (Ha, bet līdz brīdim, kad, tagad tikko rakstot, paralēli pačekoju par to mākslinieku internetā. Uzreiz savādāk uz tām kāpnēm skatos.) >>

Tarik Kiswanson / Runners 2015

Tarik Kiswanson / Runners 2015

Kopumā es jums ieteiktu vēl līdz 20.novembrim paspēt aiziet apskatīt. Tikai pie ieejas noteikti vajag paņemt to lapu ar darbu numuriem un nosaukumiem. Bet tālāk arī neliels I-phone bilžu ieskats, ja nu jums nesanāk aiziet >>

FullSizeRender

FullSizeRender-5

FullSizeRender 1

FullSizeRender-7

FullSizeRender-2

FullSizeRender-4

FullSizeRender-3

FullSizeRender 2

p.s. Vēl viens veids, kā es uz to mēģināju skatīties, bija, uzdodot sev jautājumu, vai es konkrēto darbu gribētu redzēt pie sienas (vai uz grīdas) savās mājās.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s