LINDA & GOLDIJA

Gribēju jau rakstīt par savu rudenī gaidāmo braucienu uz Palermo, bet tā vietā rakstīšu par divām (vecām) sievietēm. Jo, lai arī tas, kas šobrīd notiek pasaulē ir gana satraucoši, man joprojām aktuāls ir arī novecošanas jautājums, vai precīzāk – cik cilvēki dažādi to īsteno. Būsim reāli – mūsu platuma grādos vecums un domas par to ne ar ko pārāk pozitīvu neasociējas. Skumji.* Tādēļ jebkurš piemērs, kad cilvēks ar savu attieksmi sev liedz piekārt vecuma birku, man šķiet apbrīnas vērts. Un ļoti iedvesmojošs. Starp citu, pasaules notikumu kontekstā Hilarija Klintone (68) arī ir labs piemērs, bet šoreiz ne par to. Pavisam nesen internets mani aizveda līdz Lindai Rodinai (68) un Goldijai Hounai (70).

IMG_9917

Photos: Paul Morigi via Getty Images and intothegloss.com

Nav tā, ka nezināju, kas viņas ir, bet guvu daudz dziļāku ieskatu, noklausoties podkāstu ar Lindu (spiežot šeit, arī links ar daļēju sarunas atšifrējumu) un, iedziļinoties Goldijas (Keitas Hadsones mātes) Instagram kontā @officialgoldiehawn. Tie Goldijas Hounas video ir vienkārši HILARIOUS!!! (Rakstu angliski, jo latviešu tulkojumā ‘jautrs’, manuprāt, ne tuvu neizsaka to būtību.) Un uzreiz jau iedomājos visas (ne visus, jo vīriešiem, pieņemu, diezgan vienalga), kuras padomā, ka tas taču ir vienkārši smieklīgi. Viņas vecumā jau nu tā nepieklājās darīt. Pie tam vēl publiski. Okei, katrs var domāt, kā grib. Bet tad, lūdzu, jums, alternatīva – Linda Rodina. Pilnīgs pretstats, līdz pēdējam eleganta. Nejauši savā virtuvē uzjaukusi sejas eļļu, kas šobrīd maksā 150$ pudelītē. Nekad nav krāsojusi savus matus, kuri sākuši sirmot jau 35 gadu vecumā. Ir pilnīgā mierā ar sevi, lai ietu gulēt 8os vakarā. Jo miegs taču ir tik svarīgs veselībai – “health is wealth”.

Sevi labprāt redzētu kaut kur starp viņām abām. Jo, varbūt, jūs nē, bet es saskaros ar ļoti spēcīgu stereotipu, kādam jābūt un jāizskatās vecumam, jo īpaši sievietēm. Un man tā skumjā versija nepatīk. Man patiktu tāda, kurā arī reklāmā filmēties nav par vēlu.

*Protams, protams ar izņēmumiem.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s